Firefox
İnterneti daha güvenli ve daha hızlı keşfedin

Ücretsiz Mozilla Firefox 3.0 Mozilla Güvencesi ile indirin

 
Firefox 3 | Sistem Gereksinimleri | Aldığı Ödüller | Genel Özellikleri | İndir
 
Firefox Özellikleri

* Yüksek Güvenlik
   Artık kötü niyetli reklam yazılımları ve casus yazılımlara karşı koruyor.

* Çesitli sekmelerle tarayın
   Yeni sekme sistemiyle aynı anda birden fazla web sitesini ziyaret edin.

* Otomatik Açılır Pencere Engelleme
   Artık açılır pencerelere kızmayın Firefox bunları otomatik olarak engeller.

* Hızlı İnternet
   Firefox ile web sayfalarının daha hızlı açıldığını hissedeceksiniz.

* Eklentiler
   Flash player, Java ve diğer gerekli eklentilerinizi daha kolay yükleyip daha kolay bir şekilde    güncelleyeceksiniz. (Güncellenen Java ile Mynet Okey oyunlarınız yarım kalmayacak)

Erenet.NET olarak Firefox browser tavsiye ediyoruz. Bu sayede hem sitemizin hemde diğer sitelerin daha hızlı açıldığını göreceksiniz.

Mozilla Firefox 2 aldığı ödüller

Ödüller
Genel Özellikler

Mozilla'nın ödüllü tarayıcısı artık daha hızlı, çok daha güvenli ve çevrim içi yaşamınıza tam olarak uyacak durumda. Firefox 'a çevrim içi deneyiminizi daha iyi bir noktaya taşıyacak etkili yeni özellikler ekledik. Hemen Firefox'u indirin ve Web'den elde edebileceklerinize ulaşmak için ilk adımı atın.

» Firefox tarayıcı ile sitemizin ve diğer sitelerin daha hızlı açıldığını (yüklendiğini) farkedeceksiniz. Aynı zamanda bu paket ile beraber gelen Google Toolbar'ını ücretsiz olarak yüklüyorsunuz.

» Google toolbar ile aramalarınızı daha hızlı yapacaksınız ve zamandan tasarruf edeceksiniz.

» Bazı web siteleri ve içerikleri farklı farklı eklentiler ister. Örneğin; Java desteği olmadan java ile programlanmış okey, tavla vs. oyunları oynayamazsınız. Bu nedenle eklentisini yüklemeniz gerekir. Diğer tarayıcılarda bu eklentileri sizin bulmanız istenir. Nereden ve nasıl bulunacağı hakkında bilgi vermez. Firefox ile bu eklentilerin yüklenmesi çok basittir. Eklenti gereken sayfada içeriği görebilmeniz için hangi eklentinin gerekli olduğunu firefox size söyler ve eklentiyi yüklemek isteyip istemediğinizi sorar. Eklentiyi yüklemek istiyorsanız karşınızdaki butona tıklayarak eklentiyi yükleyebilirsiniz. Eklentinin bulunması, indirilmesi, kurulması firefox tarafından yapılır. Siz sadece butona tıklarsınız. (Macromedia eklentileri, java eklentileri, flash eklentileri vs. gibi.)

» Bütün bu özelliklere firefox'u indirerek ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken aşağıdaki logoya tıklayarak açılan sayfadan Firefox son sürümünü indirmek (Download) etmek.

» Kurulum çok basittir indirdikten sonra size kurmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Kurmak istiyorsanız "Aç" butonu ile kuruluma başlayabilirsiniz. Kurulum aşamasında "İleri" (Next) ile ilerlersiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra Firefoxu default tarayıcı yapıp yapmak istemediğiniz sorulur "Evet" derseniz Firefox Default tarayıcınız olacaktır. Daha sonrasında Sık Kullanılanlar listenizi taşıyıp taşımak istemediğiniz sorulacak Sık Kullanılanlarınızı taşımak istiyorsanız bu seçeneğe evet diyerek sık kullandığınız web adreslerinizi firefox sık kullanılanlarına taşırsınız.

Firefox tarayıcı Mozilla ürünü olup kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak sunulur.

Not: Logo ve bazı meteryaller Google ve Mozilla'ya aittir.


Mozilla Firefox İndir