Erenet.NET içerik; animasyon, oyun, telefon şakaları, çizgi film, komik yazılar
Erenet Erenet Erenet
Erenet 3 Boyutlu Oyunlar Erenet
Erenet Erenet Erenet
Erenet Erenet Erenet Erenet
Erenet Ana Sayfa Erenet Flash Animasyonlar Erenet Flash Oyunlar Erenet Çizgi Filmler Erenet Fıkralar Erenet Komik Resimler Erenet Komik Filmler
Erenetoyun
Erenet.NET - Flash animasyonlar, telefon şakaları, çizgi film ve flash oyunlar ile hizmet veriyor.
11 Ağustos 2022, Perşembe 09:48:56
  Giriş Yap veya Üye Ol (Ücretsiz)
  Mesaj Panosu   |  Arama   |  Üye Listesi   |  SSS   |  Profil   |  Özel Mesajlar   |  Giriş 
 

Objektif ve Doğru Haberin Adresi Haberkriz

 
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> İlanlar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tourniers
Erenet Aktif Üye
Erenet Aktif Üye


Kayıt: 23 Haziran 2020
Üye No: 57874
Nereden: malatya

MesajTarih: Çrş Ekm 06, 2021 12:40 pm    Mesaj konusu: Objektif ve Doğru Haberin Adresi Haberkriz Alıntıyla Cevap Ver

Bilgi kirliliğine mahal vermeyen, doğru kaynaklardan tarafsız ve gerçek bilgi. İnternet’in yarattığı bilgi çöplüğünde, manipüle etmeyen, algı oluşturmayan bilgi kaynağı. Haberler ve güncel gelişmeler, ekonomiden gündeme son dakika haberler Türkiye'nin en çok okunan ve ziyaret edilen flaş haber sitesi Haberkriz.com sitesinde!

Haber kapsamımız insanların dünyayı anlamalarına yardımcı olurken, Görüş raporumuz zengin tartışmalar ve akıllı tartışmalar yoluyla insanların dünyayı olabileceği gibi hayal etmelerine yardımcı olur. Fikir gazetecilerimiz, önemli konularda bilinçli bakış açıları sunan, alanlarında uzman kişilerdir. Kapsama alanımız haber ve politikanın çok ötesine uzanıyor. Haberkriz.com, kurulduğumuz günden bu yana okuyucularımızın günlük yaşamlarına dokunan konular için düşünceli ve derin bir kaynak olmuştur. Dünyanın dört bir yanındaki izleyiciler, nereye seyahat edecekleri, ne okuyacakları, Türkiye'de neleri izleyecekleri ve önceden bir şeyler atıştırmak için nerede duracakları konusunda güvenilir rehberliğimiz için Haberkriz.com sitesine giriyor. Kitaplardan yemeğe, tiyatrodan filme, eleştirmenlerimizin incelemeleri genellikle önemli olan tek incelemedir. Gazetecilik ve işlevleri hakkında konuştuğumuzda, insanların eğitilmesine, bilgilendirilmesine ve fikirlerini oluşturmalarına rehberlik etmesine yardımcı olduğu birkaç şey aklımıza gelir. Basit bir ifadeyle, asıl rolü bilgiyi daha geniş bir ölçekte yaymak ve tüm dünyadaki kitleleri kapsamaktır. İnsanlar, güvenilecek en doğru ve nesnel öğe olduğuna inandığından, haberlere en çok güveniliyor. Basılı, sesli veya görsel-işitsel biçimdeki haberler yalnızca bir amaç olmalıdır.

Haberlerin Amacı ve İşlevi İnsanları Bilgilendirmek
Haberler, insanları dünyada etraflarında olup bitenler hakkında bilgilendirmeye yardımcı olur. Daha iyi bir yaşam için her bireyin bilmeye hakkı olan tüm ciddi konuyu kapsar. Burada siyaset, iş, eğitim, dış ilişkiler, hava durumu tahminleri vb. gibi konular ele alınmaktadır. Haberler, karmaşık süreçleri basit bir şekilde bilgilendirmemize yardımcı olur.İnsanları Eğitmek
Yukarıda bahsedildiği gibi, haberler insanları bilgilendirmek için kullanılır, ayrıca onları doğrudan veya dolaylı olarak ilgilendiren konularda eğitmek için kullanılır. Örneğin, Hindistan'da GST ile ilgili bir olay var ama pek çoğu bunun tam olarak ne olduğunun farkında değil, bu yüzden haberler bu tür konularda eğitim almamıza ve bizi ve başkalarını nasıl etkileyeceği konusunda eğitim almamıza yardımcı oluyor. Başyazılar ve sütunlar, kolayca elde edemeyeceğimiz konularda kendimizi eğitmemize yardımcı olur.


İnsanları Yönlendirmek
Yukarıdaki noktalardan hepimizin bildiği gibi, insanların bilgilendirilmesine ve eğitilmesine yardımcı olduğu gibi, haberler aracılığıyla rehberlik geliyor. Seyirci belli konularda bilgilendirildikten, eğitildikten sonra insanlara yol göstermesine yardımcı olur, ancak doğru ve yanlış olan şeylerdir. İnsanlar üzerinde büyük bir etki kaynağıdır. İzleyici etkilendiğinde ve haberlerde söylenenlerin doğru olduğuna inanmaya ve takip etmeye başladığında, misyon rehberliğine ulaşılır.Gerçekleri ve Haberleri Yorumlama
İnsanlar, yazılı olan her şeyin daha fazla gerçek olduğuna inanıldığı için yazılı şeylere inanma eğilimindedir. Her muhabir, izleyiciye aktarmadan önce bilgilerini farklı kaynaklardan toplamayı aklında tutmalıdır. İzleyiciye haber vermeden önce muhabir, haberin gerektirdiği tüm gerçekleri gözden geçirmeli ve buna göre yorumlamalıdır. İzleyicileri doğru bir şekilde etkilemek ve doğru yönde ikna etmek için gerçekler dikkatli bir şekilde yorumlanmalıdır. İyi bir haber, her gerçek ve rakamın titizlikle ele alınması ve haberlerde uygun şekilde sunulması gerektiği anlamına gelir.


Eğlence Kaynağı
Haber hakkında çok az bilgisi olan insanlar, onun yalnızca ciddi konular içerdiğini düşünür, ancak ciddi doğasını dengelemek için aynı zamanda bir eğlence kaynağı olarak hizmet etme eğilimindedir. Bu haberler genellikle boş zamanlarında okunur, duyulur ve görülür. Moda, film incelemeleri, hobi köşeleri, spor haberleri vb. konularda doğada hafif olan haberleri kapsar. Eğlenceli haberler, doğası gereği çekici olduğu için çok sayıda izleyici kazanmaktadır.Fikir Oluşturma
Haber bir gazetede yayınlandıktan veya televizyonda yayınlandıktan sonra fikir oluşturma aracısı olarak hareket eder. Haber, insanların haberin verdiği bilgiler hakkında fikir oluşturmasına yardımcı olur. Örneğin 11 Eylül olayından sonra medyanın etkisiyle insanlar bir tür İslamofobiye kapılmaya ve tüm Müslümanların terörist olduğuna inanmaya başladılar. Ayrıca seçimler sırasında medya her partiyi, her partinin imajını farklı oluşturacak ve insanların görüşlerini etkileyecek şekilde gösterir. Bir başka örnek, bir ürünü tekrar tekrar incelersek, onun hakkında bir fikir oluşturma eğiliminde olursak ve ardından görüşlerimize göre harekete geçersek olabilir.


Farkındalığı Yaymak
Ciddi konularda dünyada neler olup bittiğine dair farkındalığın yayılmasına yardımcı olur. Politika, sağlık, iş ve diğer insan odaklı konular. Mesela bir ulusun her yerine yayılan bir hastalık varsa, haberin bu konuda farkındalığın yayılmasında ve ondan nasıl korunacağımızın önemli bir rolü vardır. İyi bir haber muhabiri olabilmek için konuyu iyi incelemeli ve bu tür konularda insanların farkındalığını artırmalıdır.
 Başa Dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> İlanlar Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

 
Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Erenet Forum
 
En Güzel 3D Oyunlar 3doyunlar.net Sitesinde | Ana Sayfa | Forum | Arama | Üyeler |

Bilgi Dağarcığı: Mumyaların ayak parmakları tek tek sarılarak mumyalanmıştır.

Günlük BurçlarGünün SözüOyun HileleriPosta KodlarıReklamİletişimKullanım Koşullarıİstatistik

Erenet.NET'in içerik kod yazılımının bir kısmı PHP sitesine aittir. Design: Erenet.info
(IP) Copyright © 2005 by Erenet.NET

Sitemiz en iyi Firefox tarayıcı ile 1024x768 çözünürlükte görüntülenir

Animasyon filmlerimizi beğendiyseniz çizgi film izle sitemizden birbirinden eğlenceli çizgi filmleri seyredebilirsiniz.
3 boyutlu oyunlar yayınlayan unity 3d oyunlar sitesi ile 3 boyutlu oyun oynayabilirsiniz.
Bilgisayar oyunları için oyun hileleri arıyorsanız gamend.net'i ziyaret ediniz.

Bu sayfanın uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.
E-Posta

Reklamı Göster