Erenet.NET içerik; animasyon, oyun, telefon şakaları, çizgi film, komik yazılar
Erenet Erenet Erenet
Erenet 3 Boyutlu Oyunlar Erenet
Erenet Erenet Erenet
Erenet Erenet Erenet Erenet
Erenet Ana Sayfa Erenet Flash Animasyonlar Erenet Flash Oyunlar Erenet Çizgi Filmler Erenet Fıkralar Erenet Komik Resimler Erenet Komik Filmler
Erenetoyun
Erenet.NET - Flash animasyonlar, telefon şakaları, çizgi film ve flash oyunlar ile hizmet veriyor.
7 Mayıs 2024, Salı 18:04:51
  Giriş Yap veya Üye Ol (Ücretsiz)
  Mesaj Panosu   |  Arama   |  Üye Listesi   |  SSS   |  Profil   |  Özel Mesajlar   |  Giriş 

Alttaki Vereceğimiz Kelimeyi Anlatsın.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> Geyik Forum
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
gokdere66
Erenet Bagımlısı
Erenet Bagımlısı

Üye No: 36619
Nereden: Tr_Sakarya

MesajTarih: Pts Ksm 06, 2006 7:05 pm    Mesaj konusu: Alttaki Vereceğimiz Kelimeyi Anlatsın. Alıntıyla Cevap Ver

Şimdi arkadaşlar yapacağımız şey şu; ben bir kelime vericem alttaki kişi bu kelimeyi açıklamaya çalışacak. Sonra oda bir kelime verecek onuda, onun altındaki kişi açıklamaya çalışacak. Şimdiden kolay gelsin...

Kelimem: Eğitim
clubberbar
Erenet Yeni Üye
Erenet Yeni Üye

Üye No: 31903
Nereden: seninle olursam her yer

MesajTarih: Prş Ksm 09, 2006 3:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

EĞİTİM

Benim yaptığıma eğitim deniyor....

sabah saat:5,00 de kalkıp 5,30 da arabaya binip (eğer yer bulursan oturman mümkün. Genelde ayakta kalıyorum) 3 saat yol gitmek..

Daha sonra okula yaklaşık 200 metre yakınında inmek ve geri kalanını yürümek. Yürümeyi sadece normal bi yürüyüş sanmayın sakın. 10 cm. varan çamur tabakalarına bata çıka ve yol olmayan bi yerde yürümek....
eğer bu yolda batmazsan okula ulaşabilirsin . Peki bu kadarla bitiyor mu?

Tabi ki hayır..

Sonra kapısında ''İnşaata Girmek Tehlikeli ve Yasaktır'' yazısı bulunan dört katlı bir binaya irmeye çalışıyosun. Buraya okul diyolar(inşaatla ne alakası var derseniz görmenizi isterim ) bunuda atlattıktan sonra geriye ne kalıyo sınıfınızı bulmak. Kolay sanmayın. hergün değişen bir ders programı hergün değişen derslikler hergün kapıda kuyruğa girip ders programını alabilmek...

Sonra sınıfınızı buldunuz sıraya oturmak için muhakkak bir kere silmeniz şart .Neden mi dedim ya ''inşaat'' .....

oturdunuz ama oturmanızla donmanız bir çünkü kaloriferler yanmıyo sınıf büyük ''sözüm ona'' ısınmıyor.. sıralar ilkokulsıralarıyla aynı oturmamla ayaklarımın havaya kalkması aynı oluyor.....

Ya tuvaletler ....Aynaya bakabilmek için yere kadar eğilmeniz suyu açabilmek için musluğu yerine takmanız gerekiyor.....

derslere gelince ''Saldım çayıra Mevlam Kayıra '' .....

Ve.....

Bunun Adı Yükseköğretim Olan ÜNİVERSİTE oluyor...

Bizede bunu ''Geniş tabanlı eğitim sistemi'' oluğu söyleniyor.......

İşte eğitim budur arkadaşlar...

Bu arada benim kelimemde ''Devlet ''
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
gokdere66
Erenet Bagımlısı
Erenet Bagımlısı

MesajTarih: Sal Ksm 14, 2006 7:11 pm    Mesaj konusu: kelime anlatmaca Alıntıyla Cevap Ver

Tabiki Türkiye'de eğitimin bu tür zor yanlarına çok sık rastlamaktayız. Ama ben devlet kelimesini bu tarzda anlatmayacağım.

DEVLET

En geniş anlamda devlet belirli bir toprak parçası üzerine yerleşmiş olan insanların toplu halde yaşamalarını sağlayan üstün otariteye sahip bir siyasal düzendir.

1. Unsurları

Bütün devletlerde; bir halk, yani devlete bağlı yurttaşlar, bu halkın üzerinde yaşadığı toprak ve halkın düzenini sağlayan ortak yasalar bulunmaktadır. Dolayısı ile devletten sözedebilmek için şu 3 ögenin varlığı mutlaka gereklidir; ülke, toplum ve egemenlik.

2. Devletin Amaçları

Çağdaş devlet, hukuk ilkeleri çerçevesinde organlarını oluşturur. İşlevlerini hukuk kurallarına göre yerine getirir. Toplumsal barışı, huzuru, refahı sağlamayı ve adaletli bir düzen kurmayı amaçlar. Güçlü olanın değil; haklı olanın hakkını korur ve güvence altına alır.

Kelimem: Ağaçlar
mysticc
Erenet Özel Üye
Erenet Özel Üye

Üye No: 28098
Nereden: bandırma(Artık ANKARA)

MesajTarih: Sal Ksm 14, 2006 10:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sercanın kızdığı insanlara bak sana gönderirim diye tehdit ettiği top Very Happy

beyin gücüyle ilgili Cool Very Happy

yorum Confused

Başa Dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
gokdere66
Erenet Bagımlısı
Erenet Bagımlısı

MesajTarih: Sal Ksm 14, 2006 11:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ağaçlar daha iyi anlatılabilirdi. Onların yararları saymakla bitmez ama yinede bahsedilebilirdi.
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> Geyik Forum Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Erenet Forum

En Güzel 3D Oyunlar 3doyunlar.net Sitesinde | Ana Sayfa | Forum | Arama | Üyeler |

Bilgi Dağarcığı: Bir okyanusun en derin yerinde, demir bir topun dibe çökmesi bir saatten uzun sürer.

Günlük BurçlarGünün SözüOyun HileleriPosta KodlarıReklamİletişimKullanım Koşullarıİstatistik

Erenet.NET'in içerik kod yazılımının bir kısmı PHP sitesine aittir. Design: Erenet.info
(IP) Copyright © 2005 by Erenet.NET

Sitemiz en iyi Firefox tarayıcı ile 1024x768 çözünürlükte görüntülenir

Animasyon filmlerimizi beğendiyseniz çizgi film izle sitemizden birbirinden eğlenceli çizgi filmleri seyredebilirsiniz.
3 boyutlu oyunlar yayınlayan unity 3d oyunlar sitesi ile 3 boyutlu oyun oynayabilirsiniz.
Bilgisayar oyunları için oyun hileleri arıyorsanız gamend.net'i ziyaret ediniz.

Bu sayfanın uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.
E-Posta

Tanıtımı Kapat X

Reklamı Göster