Erenet.NET içerik; animasyon, oyun, telefon şakaları, çizgi film, komik yazılar
Erenet Erenet Erenet
Erenet Çizgi film izleyin Erenet
Erenet Erenet Erenet
Erenet Erenet Erenet Erenet
Erenet Ana Sayfa Erenet Flash Animasyonlar Erenet Flash Oyunlar Erenet Çizgi Filmler Erenet Fıkralar Erenet Komik Resimler Erenet Komik Filmler
Erenetoyun
Erenet.NET - Flash animasyonlar, telefon şakaları, çizgi film ve flash oyunlar ile hizmet veriyor.
24 Haziran 2018, Pazar 17:50:10
  Giriş Yap veya Üye Ol (Ücretsiz)
Erenet.NET: Teknoloji'den En Yeni Haberler

Bu Konuda Ara:   
[ Ana Sayfaya Git | Yeni Bir Konu Seçin ]

Google Chrome
Teknoloji'den En Yeni HaberlerGoogle chrome 2008 yılında dünyaya merhaba dediğinde bu kadar çok sevileceğini kimse tahmin etmiyordu. Şuan önemli istatistik sitelerinin verilerine göre dünyü üzerinde internet kullanıcılarının %50 sinden fazlası Google chrome kullanıyor.
Gönderen: ErsaT Tarih: 02.01.2013 Saat: 18:04 (7202 okunma)
(Devamı... | 677 byte kaldı | Puan: 4.1)
Google Servisleri Internet Explorer 6 ile Çalışmayacak
Teknoloji'den En Yeni HaberlerGoogle'ın aldığı bu kararın arkasında tarayıcı güvenlik açıklarının yarattığı problemlerin yattığı düşünülüyor.

Google'ın resmi blog sayfasında yaptığı açıklamaya göre Google artık eski tarayıcılara destek vermeyecek. Desteklemeyeceği tarayıcıların başında da Internet Explorer 6 geliyor.
Gönderen: ErsaT Tarih: 02.02.2010 Saat: 16:52 (2740 okunma)
(Devamı... | 1406 byte kaldı | Puan: 0)
Görünmezlik Zırhı
Teknoloji'den En Yeni HaberlerGörünmezlik zırhı ODTܒlü bilim adamları, radar dalgalarını emerek görünmezlik özelliği sağlayan buluşa imza attı. Tamamen yerli olanaklarla geliştirilen madde, aynı zamanda yanmamazlık özelliğine de sahip. ODTÜ Kimya Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Levent Toppare ve ekibinin diğer önemli buluşu da plastiğin görüntü teknolojisinde kullanılmasına imkan veriyor.
Gönderen: ErsaT Tarih: 22.11.2007 Saat: 08:25 (2505 okunma)
(Devamı... | 1724 byte kaldı | Puan: 4.33)
Düşünceyi Okumayı Başardılar
Teknoloji'den En Yeni Haberlerrosso_relativo bildirdi: "Almanya’nın İnsan ve Beyin Bilimi Enstitüsü ile Londra ve Oxford üniversiteleri bilim insanlarının "insan düşüncelerini okuma" çalışmaları başarılı sonuç verdi. Hepsi de nörolog olan uzmanlar, yüksek çözünürlü beyin tarama cihazı kullanarak beynin faaliyetlerini geliştirilen bilgisayar programı aracılığıyla okumayı başardılar. Buluş, ileride daha karmaşık düşüncelerin okunması için önemli bir adım oluşturuyor."
Gönderen: ErsaT Tarih: 13.03.2007 Saat: 19:22 (2113 okunma)
(Devamı... | 2558 byte kaldı | Puan: 4.75)
Güvercinleri Uzaktan Kumanda Ettiler
Teknoloji'den En Yeni Haberlerrosso_relativo bildirdi: "Yeni Çin Haber Ajansı Xinhua'nın haberine göre, Şandong Üniversitesindeki Robot Mühendisliği Teknoloji Araştırmalar Merkezi'nde görevli bilim adamları, kuşların sağa-sola, yukarı-aşağı yönlerde uçmalarını komuta etmek üzere mikro elektrotlar kullandı. Elektrotların, bilgisayar aracılığı ile gönderilen elektronik sinyallere göre güvercinin beyninin farklı bölgelerini uyardığı, böylece komutlar doğrultusunda uçmalarını sağladığı belirtiliyor. Xinhua'ya bilgi veren bilim adamı Su Xuecheng, ilk defa bu yöntemin bir güvercin üzerinde başarıyla uygulandığını belirtti. Su, 2005 yılında da fareler üzerinde benzer başarılı bir deney yapmıştı."
Gönderen: ErsaT Tarih: 13.03.2007 Saat: 19:20 (2023 okunma)
(Devamı... | Puan: 0)
Bilim Işığı Paketlemeyi Başardı
Teknoloji'den En Yeni Haberlerrosso_relativo bildirdi: "Amerikalı fizikçiler, ışık ışınını çok düşük derecelerde soğutulmuş madde içine hapsetmeyi ve aynı ışını "uzaktaki" başka bir maddeyle tekrar harekete geçirmeyi başardı.

Nature dergisinde yayınlanan makaleye göre, Harvard Üniversitesinden Naomi Ginsberg ve çalışma arkadaşları, ışını içine hapsettikleri çok düşük sıcaklıktaki maddenin parçacık fiziğinde devasa uzaklığa işaret eden 160 mikronmetre ötesine bir madde koydu.

Araştırmacılar, düşük sıcaklıktaki maddeye lazer ışını yolladı. Lazer fotonları, çamura saplanan mermiler gibi bir anda hız keserek saatte 300 bin kilometreden 20 kilometre sürate inerek hareketsiz kaldı. Böylesine özel ortamda madde dalga gibi hareket ettiğinden, ışın sinyalinin özelliklerini taşıyan "madde dalgası" 160 mikronmetre ötedeki maddeye sıçradı.

Bu "dalganın" sıçramasıyla birlikte diğer madde yığınından ilkine benzer ışın fışkırdı. Mutlak sıfır olarak adlandırılan -273 civarındaki sıcaklıklarda "Bose-Einstein" yoğuşması denen esrarengiz dünyaya adım atılıyor. "
Gönderen: ErsaT Tarih: 13.03.2007 Saat: 19:19 (1467 okunma)
(Devamı... | 1871 byte kaldı | Puan: 0)
İnternet Evin Her Yerinde
Teknoloji'den En Yeni Haberlerİnternet evin her yerindeEvinizde ya da ofisinizdeki ADSL bağlantısını kablosuz olarak paylaştırmak istiyorsunuz, ama kablosuz yönlendiricilerin karışık menüleri gözünüzü mü korkutuyor?
Merak etmeyin, 2007 yılının modemleri yetenekli sihirbazlarla sizi bu süreç boyunca yalnız bırakmıyorlar. Yeni yılla birlikte raflara dizilen yeni ADSL modemlerin birbirinden farklı özelliklere sahip beş tanesini sizler için derledik.
Gönderen: ErsaT Tarih: 16.01.2007 Saat: 02:46 (6843 okunma)
(Devamı... | 4582 byte kaldı | Puan: 0)
Yeni Ürünler
Teknoloji'den En Yeni HaberlerHonda GPS aletinde yenilik
Honda, GPS aletine iki yeni fonksiyon daha ekledi. Aletler Japonya’daki InterNavi Premium Club ile bağlantı kurarak, otomobilin o an bulunduğu bölge için güncel hava durumunu veriyorlar. "Social Networking servisi ise sürücülere restoranları ve otellerin yerlerini söylüyor. Sistem şimdilik sadece Japonya’da kullanılıyor.
Gönderen: ErsaT Tarih: 25.12.2006 Saat: 12:17 (2038 okunma)
(Devamı... | 4260 byte kaldı | Puan: 1)
Kablolu Hattan SMS
Teknoloji'den En Yeni HaberlerKarel, bugüne kadar sadece cep telefonlarından yapılabilen SMS alışverişinin, sabit telefonlarda da mümkün hale gelmesi ile birlikte Karel TM100 SMS’li telefonu pazara sundu. Ürün sayesinde sabit telefondan sabit telefona ve sabit telefondan cep telefonlarına kısa mesaj (SMS) gönderilebiliyor.
Gönderen: ErsaT Tarih: 10.12.2006 Saat: 12:21 (1633 okunma)
(Devamı... | 1749 byte kaldı | Puan: 5)
10 Megapiksellik İlk Cep Telefonu
Teknoloji'den En Yeni HaberlerSamsung, dünyanın ilk 10 megapiksel kameraya sahip cep telefonu olan B600’ü tanıttı. Piyasadaki 10 megapiksellik dijital kameralarla aynı kalitede resim çekebilen B600’ün kamerasında 3x optik ve 5x dijital yakınlaştırma, otomatik odaklama sistemi ve flaş da yer alıyor.
Gönderen: ErsaT Tarih: 10.11.2006 Saat: 20:45 (2770 okunma)
(Devamı... | 716 byte kaldı | Puan: 3.16)

Bilgi Dağarcığı: Kutup ayıları solaktır.

Günlük BurçlarGünün SözüOyun HileleriPosta KodlarıReklamİletişimKullanım Koşullarıİstatistik

Erenet.NET'in içerik kod yazılımının bir kısmı PHP sitesine aittir. Design: Erenet.info
(IP) Copyright © 2005 by Erenet.NET

Sitemiz en iyi Firefox tarayıcı ile 1024x768 çözünürlükte görüntülenir

Animasyon filmlerimizi beğendiyseniz çizgi film izle sitemizden birbirinden eğlenceli çizgi filmleri seyredebilirsiniz.
3 boyutlu oyunlar yayınlayan unity 3d oyunlar sitesi ile 3 boyutlu oyun, online oyunlar sitemizden çevrimiçi oyunları oynayabilirsiniz.
Bilgisayar oyunları için oyun hileleri arıyorsanız gamend.net'i ziyaret ediniz. Süper flash oyunlar için süper oyunlar sitesini takip edebilirsiniz.

Bu sayfanın uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.
E-Posta

Reklamı Göster