Erenet.NET içerik; animasyon, oyun, telefon şakaları, çizgi film, komik yazılar
Erenet Erenet Erenet
Erenet 3 Boyutlu Oyunlar Erenet
Erenet Erenet Erenet
Erenet Erenet Erenet Erenet
Erenet Ana Sayfa Erenet Flash Animasyonlar Erenet Flash Oyunlar Erenet Çizgi Filmler Erenet Fıkralar Erenet Komik Resimler Erenet Komik Filmler
Erenetoyun
Erenet.NET - Flash animasyonlar, telefon şakaları, çizgi film ve flash oyunlar ile hizmet veriyor.
28 Nisan 2024, Pazar 03:30:56
  Giriş Yap veya Üye Ol (Ücretsiz)
  Mesaj Panosu   |  Arama   |  Üye Listesi   |  SSS   |  Profil   |  Özel Mesajlar   |  Giriş 

Hamilton şampiyonluk yolunda

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> Spor
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
maverick41
Erenet Upload Team

Üye No: 48118

MesajTarih: Cmt Ekm 06, 2007 6:21 pm    Mesaj konusu: Hamilton şampiyonluk yolunda Alıntıyla Cevap Ver

Hamilton şampiyonluktaki son viraja pole pozisyonunda giriyor

2007 Formula1 Dünya Şampiyonası lideri Lewis Hamilton şampiyonluğunu ilan edebileceği yarışa pole pozisyonunda başlayacak. Hamilton Çin Grand Prixi sıralama turlarının son saniyelerinde en hızlı zamanı yaparak yarın yarışa ilk sırada başlama şansını elde etmiş oldu.

Hamilton'ın Şampiyonluktaki en yakın rakibi ve takım arkadaşı Fernando Alonso ise sıralamaları Felipe Massa'nın arkasında dördüncü sırada tamamladı. Ferrari pilotları ise iki ve üçüncü sırayı aldılar.

Kimi Raikkonen, serbest antremanlardaki performansı ve ilk iki seanstaki dereceleriyle pol pozisyonunu alacağı tahmin ediliyordu.

Fin pilot serbest antremanların sonunda yaşadığı hidrolik sızıntısı sorunun ardından ilk seansa; zaman turunu yapmadan önce aracı kontrol ederek temkinli bir başlangıç yaptı. Raikkonen'in zaman turunun ardından Massa, Hamilton ve Alonso 0.017 saniyelik bir zaman dilimi arasında sıralandı.

Raikkonen ikinci seansta da en iyi derecenin sahibi oldu. Pol için mücadele eden diğer üç pilot ise bu kez 0.102 saniye farkla ilk dört içinde yer aldı. Raikkonen ikinci seansta 0.415 saniye farkla rahat bir tur çıkardı.

Ancak son bölümde ilk zaman turunun ardından 0.4 saniye farkla, Raikkonen ve Hamilton'ın önünde zirveye oturan isim Massa oldu.

İngiliz pilot son turunda derecesini 0.7 saniye geliştirerek pol pozisyonunun sahibi oldu. Raikkonen son turunda İngiliz rakibine cevap vermek istedisiyse de ancak 0.136 saniye yaklaşabildi.

Massa da ilk derecesini geliştirmede başarısız olunca üçüncü sırada kaldı. Alonso ise 0.3 saniye daha yavaş bir zamanla ikinci sıranın dış tarafında kaldı.

David Coulthard ise beşinci olarak yılın en iyi sıralama derecesini elde etti. Takım arkadaşı Mark Webber ise iki sıra geride kaldı.

Ralf Schumacher Red Bull çiftinin arasına girerken, Toyota pilotu sıralamalarda başarılı bir performans gösterdiğini bir kez daha kanıtlamış oldu. İkinci seansı geçemeyen takım arkadaşı Jarno Trulli ise yarın 13'ncü cepten start alacak.

Sıralamalarda göze çarpan bir diğer takım ise BMW Sauber oldu. Genel olarak iki büyüklerin arkasında görmeye alıştığımız BMW'ler bu kez sekiz ve dokuzuncu sıralarda yer aldı. Robert Kubica'nın ardında sıralanan Jenson Button'la ilk 10 tamamlanmış oldu.

Geçen hafta Fuji'deki dramatik yarışın ardından Toro Rosso, Çin'de kuru havada en iyi sıralama performansını sergiledi. Vitantonio Liuzzi ve Sebastian Vettel 11 ve 12'nci olarak altıncı sırayı paylaşacaklar.

Bu arada bazı önemli isimlerin birbirine çok yakın zamanların yapıldığı ilk seansta elenmeleri de dikkatlerden kaçmadı.

Honda pilotu Rubens Barrichello, Renault pilotu Giancarlo Fisichella ve Williams pilotu Alex Wurz ilk seansta sırasıyla 17, 18 ve 19'ncu sıralarda kaldı.

Fisichella bugünkü sonuçla, takım arkadaşından sadece 0.065 saniye yavaş kalmasına rağmen, son üç yılın en kötü sıralama performansını göstermiş oldu. Kovalainen de ikinci seanstan ileri geçemeyerek 14'ncü sırada kaldı.

Resim

Hamilton meslektaşlarına içerledi

Lewis Hamilton, Japonya Grand Prix'deki sürüşünün meslektaşları tarafından eleştirilmesinin ardından zirvede ne kadar yanlız olduğunu anladığını ifade etti. Cuma günü, Fuji'deki kazaya ilişkin olarak Mark Webber ve Sebastaian Vettel'le birlikte ifade vermek üzere yarış direktörü Charlie Whiting ve yarış hakemleriyle bir araya gelen Hamilton, "Dün benim için ilginç bir gündü. Toplantıda herkesin beni vurmak için silahlarıyla hazır beklediğini gördüm" dedi.

Hamilton, "Tuhaf bir duyguydu. Ancak bu duyguyu hayatımın çeşitli zamanlarında farklı nedenlerden dolayı yaşamıştım. Biraz hayal kırıklığı yaşadım. Çünkü meslektaşım olan pilotlar da oradaydı ve ben onların bazı şeyleri duymayı beklemiyordum" diye konuştu.

Yarınki mücadeleye pol pozisyonundan başlayacak olan Hamilton, "Sadece gittim ve oturdum sonra dinledim. Bir dahaki sefere işimi daha iyi yapacağım. Eğer bundan da memnun kalmazlarsa, elimden ne gelir bilemiyorum" şeklinde konuştu.

Hamilton, "Sadece dün yaşadıklarım gibi şeyler beni daha güçlü kılabilir. Bu yıl öğrendiğim en büyük şey, alınan çok büyük negatif enerjiyi positif enerjiye dönüştürmek oldu" dedi.

Eleştirilerin şampiyonluğun değerini düşürmeyeceğini belirten Hamilton, "Sonuçta şampiyonluğu şans eseri kazanmış olmayacağım" diye konuştu.

Hamilton ayrıca, "Bu yıl takımın yaptığı gibi, ben de gerçekten yoğun bir tempoda çalıştım. Bana verlien araçla yapabileceğimin en iyisini yaptım" dedi.

Hamilton heyecanlı

Lewis Hamilton, sezonun sondan ikinci yarışı olan Çin Grand Prix sıralama turlarında pol pozisyonu kazanmasının ardından heyecanlı olduğunu ifade etti. Japonya Grand Prix'de güvenlik aracı arkasındaki sürüşü dolayısıyla yarış hakemleri tarafınadn soruşturulmasının sıkıntısını yaşayan Hamilton, "Bu hafta biraz zor geçti. Perşembe günü yarıştaki hareketimden dolayı soruşturuldum. Soruşturma açıldığında kesinlikle bir ceza gelir diye düşündüm. Fakat korktuğum olmadı" dedi.

Hamilton, "Dün de zorlu bir test günü geçirdim. Puanlarımın silineceği düşüncesini unutmak kolay olmadı" diye konuştu.

22 yaşındaki McLaren pilotu, "Ardından sabah buraya ikisinin (Kimi Raikkonen ve Felipe Massa'nın) ve Fernando'nun hızlarına yetişmemiş olarak geldim. Burada ilk defa sürüyorum" dedi.

Pol pozisyonu kazanmış olmaktan dolayı heyecanlı olduğunu belirten Hamilton, "Çünkü sıralama çıkarken Fernando'nun hızına sahip değildim" şeklinde konuştu.

Hamilton, "Ancak antremanlarda çok fazla gayret sarfetmediğimi biliyordum ve belki de pol pozisyonu kazanabilirdim. O yüzden gerçekten ama gerçekten mutluyum" dedi.

Hamilton, son seansta yumuşak lastiklere geçmeden önce daha sert lastikleri kullanma kararı hakkında ise, "Ferrariler'in hızını yakalayacağımızdan kesinlikle emindim. Fakat genellikle yüksek hızda geçilen virajlarad daha hızlı görünüyorlar. Tek turda hızımızın iyi olduğunu düşünüyorum. Hangi opsiyonun en iyi olduğunu bilmiyorum. Önce daha sert olanlarla yarıştım. Bu bir riskti ancak ondan sonra da araç iyi çalıştı" dedi.

Coulthard sonuca şaşırdı

David Coulthard, yarınki Çin Grad Prix'sinde ön sıralardan start alacak olmasının kendisi için sürpriz olduğunu söyledi. 2005 Avustralya Grand Prix'den bu yana en iyi sıralama derecesini elde eden Red Bull Racing pilotu yarın beşinci cepten mücadeleye başlayacak. Coulthard, daha önceki sıralamalarda da aynı performansı gösterdiğini ancak bu sonucun kendisini şaşırttığını ifade etti.

İskoç pilot, "Beşincilik yarınki start için hakika bir pozisyon. Samimi olmak gerekirse benim için biraz sürpriz oldu. Daha önceki sıralamalarda nasıl sürdümse bugün de aynı şekilde sürdüm. Sanırım bunun nedeni arkamdaki araçlardan kaynaklanıyor" şeklinde konuştu.

Coulthard, "Araç üzerinde doğrudan çalışan arkadaşlar ve tüm takım adına mutluyum. Onların çalışmaları sayesinde bu yıl dayanıklılık probleminin önemli oranda üstesinden geldik. Kendilerinden çok memnunum" dedi.

Takım arkadaşı Mark Webber'in sıralama pozisyonu da Red Bull'un markalar klasmanında Williams'ın önüne geçme şansını artırmış oldu.

Yarın yağışlı bir hava beklediklerini kaydeden Webber açıklamasında, "Yarınki yarış öncesinde stratejimize konsantre oluyoruz" dedi.

Vettel engelleme yüzünden grid cezası aldı

Toro Rosso'nun Alman pilotu Sebastian Vettel, Çin Grand Prix'sine 5 pozisyon geriden başlama cezası aldı. Hakemler, 20 yaşındaki pilotun sıralamalar esnasında bir başka pilota engel olduğunu tespit ederek böyle bir cezaya karar verdi.

Vettel, Japonya Grand Prix'sinde de kazaya sebebiyet vermesi yüzünden 10 sıra geriye düşürülmüş, bu sebeple yarışta 12. olmuştu.

Alonso farkın yakıt yükünden olduğunu umuyor

Dünya şampiyonu Fernando Alonso, ağır yakıt yükünün sıralamalarda takım arkadaşı Lewis Hamilton'ın hızına yetişememesinin sebebi olmasını umuyor. İspanyol pilot bugün Çin Grand Prix sıralama turlarında pol pozisyonu kazanan takım arkadaşının 0.6 saniye gerisinde kaldı. Şampiyonluk ümidini canlı tutabilmek için yarın Hamilton'ı mağlup etmesi gereken Alonso, Kimi Raikkonen ve Felipe Massa'nın arkasında yarışa dördüncü cepten başlayacak.

Alonso sıralamalar sonrasında yaptığı açıklamada, sonuçtan dolayı kötümser olmadığını ifade ederek, rakipleri ile arasındaki zaman farkının farklı yakıt yüklerinde kaynaklanmış olduğunu umduğunu belirtti.

Alonso, "Oldukça tuhaf bir sıralama oldu. Çünkü bir ve ikinci seansta zamanlar birbirine çok yakındı. Ancak son seansta beklediğimden de fazla geriledim" dedi.

İspanyol pilot, "Fakat her iki turum da iyiydi. Umarım bu yakıt yükünden kaynaklanıyordur" şeklinde konuştu.

Alonso, "Araç gayet iyiydi. Her iki turum da iyiydi. Yumuşak lastiklerle, sert olanlarla hemen hemen aynı zamanları yaptım. Dolayısıyla yarın neler olacak beklemek zorundayız" dedi.

McLaren pilotu ayrıca sıralama turlarındaki pozisyonunu, yarın yağması beklenen yağmurla birlikte pek bir mana ifade etmeyeceğini söyledi.

Alonso, "Yarın yağmur yağarsa, dördüncülüğün bir manası olmayacak" dedi.

Alonso 'McLaren'da daha fazlasını hak ettim'

Dünya şampiyonu Fernando Alonso, bu sezon McLaren'dan daha iyi bir muamele görmeyi hak ettiğini belirtti. İspanyol pilot, Çin Grand Prix öncesinde takım patron Ron Dennis'den gelen eleştirilere kızgın bir şeklide karşılık verdi.

Alonso, "Ben daha fazlasını bekliyordum. Dışardan bakıldığında takım farklı bir imaja sahip: ciddi ve çok profesyonel. İki kez şampiyon olduktan sonra takıma geldiğimde, elimden geldiğince aracı geliştirdim. Geçen yıl sıralamalarda son seansa kalabilmek için mücadele ediyorlardı. Bu yılsa şampiyon olmak için... Gerçek şu ki, (bana yönelik) muamele çok iyi değildi" dedi.

Bir gazetecinin "çifte dünya şampiyonu olarak hak ettiğin muameleyi gördün mü?" sorusuna Alonso, "Hayır, görmedim. Normal bir insan gibi davrandılar" ceabını verdi.

Dennis'in bu hafta yaptığı açılamada, kendisinin sürücüler arasında bir kayırma olmadığı konusunda takımı savunmadığı ifadesine de cevap veren Alonso, "Sessiz kalmak, yalan söylemekten daha iyidir. Kesinle bunun için. Takımın daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Ancak takımla ilgili olarak pist dışındaki birçok skandallar yaşandı" dedi.

Herkesin kendine ait bir düşünce tarzının bulunduğunu belirten Alonso, Dennis'in de kendi felsefesinin bulunduğunu söyleyerek, "Bunu hepimiz anlıyoruz. (David) Coulthard'la, (Juan Pablo) Montoya ve Kimi (Raikkonen) ile uzun uzun konuştum. Hepsinin de takımdan ayrıldıktan sonra mutluluğu bulduğunu anladım. Bunun bir sebebi olmalı" şeklinde konuştu.

McLaren'daki geleceği şüpheli olan Alonso, Dennis'in takımda eşitlik politikasını da eleştirerek, "Dennis (takıma geldiğimde) bana herhangi bir söz vermedi. Takımda hep duyduğunuz şey eşitliktir. Fakat övündüğünüz şeyi bana söyleyin ben de size eksiklerinizi anlatayım" dedi.

Alonso, "Bir Formula 1 takımında eşitlik mümkün değildir. Her zaman daha iyi bir motor, daha iyi pit stop ve daha iyi bir seçenek vardır" diye konuştu.

Alonso, "Bunun eşitsizlik olmadığını söylemiyorum. Çünkü bazen bir pilota öncelik verilir, bazen de diğerine, sırayla böyle gider. Bunu hep (Dennis) konuşurken duyuyorsunuz. Fakat eşitli böyle birşey değil" dedi.

McLaren'la 2 yıl daha sözleşmesi bulunan İspanyol pilot, gelecek sezon İngiliz ekibinde yarışıp yarışmayacağından emin olmadığı itirafında da bulundu.

Alonso, "Bilemiyorum. Gelecek sene neler olur, bunlar da ayrı bi mesele. Bildiğim tek şey burada bir sözleşmem olduğu. Gelecek sene bakacağız. Beni ilgilendirebilecek daha 10 takım bulunuyor" şeklinde konuştu.

Alonso, "Takıma yardım etmek, iyi bir araca sahip olmak ve yarış kazanmak için yapabileceğimin en iyisini yapmaya hazırım" dedi. Alonso bununlu birlikte takım içinde kendine karşı oluşturulan huzursuzluğun devam ettiğini ifade ederek, öncelikle bu atmosferin düzeltilmesi gerektiğini ifade etti.

Takım arkardaşı Lewis Hamilton'ın şampiyonluğu hak ettiğini belirterek, "Sanırım kazanıp kaybetmeyi bilmek zorundasınız. Eğer bu sene şampiyon olamazsam bunun nedeni birilerinin benden daha fazla puan toplamış olmasıdır" diye konuştu.

Alonso: 'Şampiyona pist dışında karar veriliyor'

Fernando Alonso, bu yılki şampiyonanın, yarış hakemlerinin Japonya Grand Prix'deki sürüşünden dolayı takım arkadaşı Lewis Hamilton'ı cezalandırmama kararıyla sona erdiğine inanıyor. Çin GP öncesinde Hamilton'ın 12 puan gerisinde olan Alonso, serbest antremanlar öncesinde İtalyan Sky TV'ye verdiği demeçte, "Artık şampiyonayı düşünmüyorum. Şampiyona pist dışında karar veriliyor" dedi.

Geçen hafta Fuji'de Sebastian Vettel ile Mark Webber arasında yaşanan kazada Hamilton'ın güvenlik aracı arkasındaki sürüşünün payı olduğu ileri sürülüyordu.

Konu, yarış direktörü Charlie Whiting'in başkanlık ettiği toplantıda dün görüşülmüş ve İngiliz pilota bir ceza çıkmamıştı. Toplantıya Hamilton, Webber ve Vettel de katılmıştı.

Alonso ise toplantıda sürücülerin verdikleri ifadelerin bir amacının olmadığını belirterek, "Oraya Charlie Whiting ve diğer yetkililerin söylediklerini dinlemeye gidiyorsunuz. Tüm sürücüler bir tarafa, Charlie ve diğer yetkililer diğer tarafa. Dolayısıyla sanki duvara konuşuyorsunuz. Oraya gidip zaman harcamamak ve aracınızda eğlenmeye çalışmak daha iyi" dedi.

Sıralamaları dördüncü sırada bitiren Alonso, "Şampiyonluk mücadelesi açısından çok kötü bir sonuç değil. Tabii bugünkü sonuç ve tüm hafta boyunca yaşananların ardından biraz kötümserim. Bu kez gerçekten benim şanslı yılım olmadığını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Bununla birlikte hava şartlarına bağlı olarak şampiyonluk ümidinin canlı olduğunu ifade eden Alonso, "Yarın yağmur bekleniyor. Bu tür yarışlarda neler olabileceğini hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla yarını bekleyeceğiz, belki bir şansım olabilir" dedi.

McLaren'da bu yıl daha önceki sezonlardan daha çok iniş çıkışlar yaşadığını belirten 26 yaşındaki İspanyol pilot ayrıca, "İyi pozisyonda olmadığımda veya kapasitemin altında performans gösterdiğimde kızgın olurum. Bu normal" dedi.

Bence Alonso'nun haklı olsa bile bu kadar konuşmaması gerekirdi sonuçta halen McLaren takımının bir üyesi

Heidfeld Cuma günkü sıkıntılardan yakındı

Nick Heidfeld, takımının Cuma günkü antrenmanlarda yaşadığı teknik problemlerin, Çin Grand Prix'si sıralamalarında vurucu bir etki meydana getirememelerinin başlıca sebebi olduğunu savundu. Alman pilot, sıralamalar neticesinde yarınki yarışa takım arkadaşı Robert Kubica'nın önünde olarak 8. sırada başlama hakkını elde etmişti.

Sezonun sondan ikinci yarışı öncesinde etkisiz bir görünüm sergileyen Heidfeld, "Aracımla ilgili herhangi bir problem yaşadığımı söyleyemem, böyle bir bahane ileri sürmek istemiyorum. Ancak, Cuma antrenmanlarında kaybettiğimiz zamanlar bize pahalıya mal oldu. Yarınki hava tahminleri de havanın yağışlı geçeceğini ve bir tayfunun bölgeye yaklaşmakta olduğunu gösteriyor. Umarım işler istediğimiz gibi gider" şeklinde konuştu.

Heidfeld'in takım arkadaşı Kubica ise, şunları kaydetti: "Dürüst olmak zorundayım ve yarınki yarışta bugünkünden daha iyi bir performans bekliyorum. Bu sabah gidişattan memnun olmama rağmen öğleden sonra her şey beklediğimiz gibi olmadı. Şimdi yarışa odaklanıp, bizi feraha kavuşturacak strateji üzerinde çalışmamız gerekiyor."

Raikkonen, ilk cebi alamamasına rağmen ümitli

Kimi Raikkonen, rakibi Lewis Hamilton'ın kendisini alt ederek pole pozisyonunu elde etmesine rağmen sahip oldukları aracın çok iyi olduğunu ve yarınki Çin Grand Prix'sinde başarıyı yakalayacaklarından ümitli olduğunu dile getirdi. Fin pilot, sıralamalardan önceki bütün antrenmanlarda en hızlı pilot olmuştu.

"Aslında her şey yolunda" diyen Raikkonen, sıralamaların ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Hem dün hem de bugün hızımız makul seviyedeydi, bizi tatmin etti. Sıralamalarda da çok iyi bir hıza sahiptik ancak birinci ve ikinci sıralama evrelerinde aracın yakıt düzeni farklıydı. Sanırım sebep bu. Aracımdam çok memnunum ve yarın iyi bir iş çıkaracağımızdan çok ümitliyim."

Yarınki hava tahminlerinin yağışlı görünmesinin de düşüncesini etkilemediğini ifade eden Raikkonen, "Buradaki son yarışımızda da hava yağmurluydu ama biz son derece başarılıydık. Bu pistte görüş hakimiyeti çok yüksek. Dolayısıyla, yağmur bizi etkilemeyecektir" dedi.

Massa'nın son tur hatası pole mal oldu

Felipe Massa, 11'nci virajda yaptığı bir hatanın Çin Grand Prix'de pol pozisyonuna mal olduğunu söyledi. Brezilyalı pilot son seansın ilk zaman turlarında sıralamanın tepesinde bulunuyordu. Ancak son hız turunda hata yapan Massa zamanını geliştiremeyerek üçüncü sırada kalmıştı. Massa, "İlk sürüşte oldukça iyi bir tur yaptım. Fakat ikinci turumda aracın kontrolünü kaybettim. Bu hata olmasaydı polde olabilirdim" dedi.

Ferrari pilotu, "Araç oldukça iyyidi. Fakat 11'nci viraja çok hızlı ve agresif girdim. Aracın arkası kontrolden çıktı ve dolayısıyla son set lastiklerle iyi bir tur olmadı" şeklinde konuştu.

Massa yarın üçüncü cepten başlayacak olmasına rağmen, yağış olmaması durumunda zafer şansı konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Massa, "İlk üçte başlıyoruz. Bakalım hava durumu nasıl olacak. Eğer yağmur yağarsa, ne olacağını kimse bilemez" dedi.

Briatore Çin GP'de yok

Renault takım patronu Flavio Briatore'nin yarınki Çin Grand Prix'de bulunamayacağı belirtildi. Renault'dan bir sözcü Briatore'nin uzun yıllar içinde ilk kez bir Formula 1 yarışında hazır bulunmayacağını kaydetti.

Sözcü, 2000'den bu yana her yarışta görevinin başında bulunan Briatore'nin geçen haftaki Japonya Grand Prix'nin ardından Formula 1 patronu Bernie Ecclestone'la birlikte Avrupa'ya döndüğünü söyledi. Sözcü, ikilinin Ecclestone'un özel uçağıyla Japonya'dan ayrıldığını kaydetti.

Briatore ve Ecclestone'un Avrupa'daki ticari toplantıların ardından Şangay'a dönmeyi planladıkları ancak Ecclestone'ın Avrupa'da kalma kararının ardından Briatore'nin de takımı baş mühendis Pat Symonds ve diğer üst düzey teknik isimlere bırakarak dönmeme kararı verdiği belirtildi.

Alıntıdır.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> Spor Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Erenet Forum

En Güzel 3D Oyunlar 3doyunlar.net Sitesinde | Ana Sayfa | Forum | Arama | Üyeler |

Bilgi Dağarcığı: Kutup ayıları solaktır.

Günlük BurçlarGünün SözüOyun HileleriPosta KodlarıReklamİletişimKullanım Koşullarıİstatistik

Erenet.NET'in içerik kod yazılımının bir kısmı PHP sitesine aittir. Design: Erenet.info
(IP) Copyright © 2005 by Erenet.NET

Sitemiz en iyi Firefox tarayıcı ile 1024x768 çözünürlükte görüntülenir

Animasyon filmlerimizi beğendiyseniz çizgi film izle sitemizden birbirinden eğlenceli çizgi filmleri seyredebilirsiniz.
3 boyutlu oyunlar yayınlayan unity 3d oyunlar sitesi ile 3 boyutlu oyun oynayabilirsiniz.
Bilgisayar oyunları için oyun hileleri arıyorsanız gamend.net'i ziyaret ediniz.

Bu sayfanın uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.
E-Posta

Tanıtımı Kapat X

Reklamı Göster