Erenet.NET içerik; animasyon, oyun, telefon şakaları, çizgi film, komik yazılar
Erenet Erenet Erenet
Erenet Çizgi film izleyin Erenet
Erenet Erenet Erenet
Erenet Erenet Erenet Erenet
Erenet Ana Sayfa Erenet Flash Animasyonlar Erenet Flash Oyunlar Erenet Çizgi Filmler Erenet Fıkralar Erenet Komik Resimler Erenet Komik Filmler
Erenetoyun
Erenet.NET - Flash animasyonlar, telefon şakaları, çizgi film ve flash oyunlar ile hizmet veriyor.
28 Nisan 2024, Pazar 17:53:03
  Giriş Yap veya Üye Ol (Ücretsiz)
  Mesaj Panosu   |  Arama   |  Üye Listesi   |  SSS   |  Profil   |  Özel Mesajlar   |  Giriş 

Massa bir kez daha İstanbul Park'ta pole pozisyonunda

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> Spor
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
maverick41
Erenet Upload Team

Üye No: 48118

MesajTarih: Cmt Ağu 25, 2007 10:11 pm    Mesaj konusu: Massa bir kez daha İstanbul Park'ta pole pozisyonunda Alıntıyla Cevap Ver

Massa bir kez daha İstanbul Park'ta pole pozisyonunda

Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa geçen sezon olduğu gibi 2007 Türkiye Grand Prixi sıralama turlarında da en hızlı zamanı yaparak yarın yarışa ilk sırada başlama hakkını elde etti. Son saniyeleri büyük heyecana sahne olan sıralama turlarında liderlik 10 saniyelik dilim içerisinde 2 kez el değiştirdi. Lewis Hamilton ilk önce liderliğe yükseldi ancak hemen arkasından gelen Felipe Masa -0.044 saniye daha iyi bir zaman yapınca pole pozisyonunu kazandı.

Son turlara girerken Massa, Raikkonen ve Alonso 0.054 saniye içinde birbirlerine yakın zamanlar kaydetti. Hamilton ise 0.4 saniye geriden geldi. Fakat Hamilton, son turunda zamanını 0.6 saniye geliştirerek, 1:27.373 yaptı ve zirveye yerleşti.

Ancak Hamilton çok kısa süre sonra Massa, 0.044 saniye daha iyi bir zamanla pol pozisyonunu kazandı. Raikkonen ise son turunda yaptığı hata nedenyile zamanını geliştiremeyerek üçüncü sırada kaldı.

Alonso ise son turlarında daha sert lastikler kullanarak alışılmadık bir karar aldı. BMW ise her zamanki gibi "geri kalanın en iyisi" olarak beş ve altıncı ceplerin sahibi oldu. Robert Kubica ve Nick Heidfeld yarınki mücadeleye sırasıyla beş ve altıncı cepten başlayacak.

Heikki Kovalainen ise yedinci cebin sahibi oldu. Nico Rosberg sıralamalardaki başarılı performansını sürdürerek sekizinci cepten başmaya hak kazandı. Beşinci sıranın sahibi ise sırasıyla Jarno Trulli ve Giancarlo Fisichella oldu.

Anthony Davidson da ikinci seanstan çıkmaya çok yaklaşmasına rağmen 11'nci sırada kaldı. Davidson son dakikalarda sekizinci sıraya yerleşti ancak Fisichella, Rosberg ve Trulli zamanlarını geliştirince 11'nci sıraya kadar geriledi. İngiliz pilot 0.022 saniye ile son seansı kaçırdı. Buna rağmen Davidson kariyerinin en iyi sıralama pozisyonunu elde etmiş oldu. Takım arkadaşı Takuma Sato ise ancak 19'ncu olabildi.

Birinci seansı geçen Red Bull pilotları Mark Webber ve David Coulthard sırasıyla 12 ve 13'ncü ceplerin sahibi oldu.

14 ve 15'nci sıralar ise Honda'ya gitti. Rubens Barrichello yarınki yarışa Williams pilotu Alex Wurz'un önünde başlayacak. 17'nci cepte ise Vitantonio Liuzzi var.

Sıralamalarda bir türlü istediği performansı yakalayamayan Ralf Schumacher ise İstanbul'da birkez daha hayal kırıklığına uğradı. Yaptığı hatalar araç ayarlarındaki sorunlar nedeniyle Alman pilot 18'nci sırada kaldı.

Spykerlar ise her zamanki son sıradaki yerlerine aldılar. Adrian Sutil, şikanda spin atan Sakon Yamamoto'dan 1.1 saniye daha iyi bir zaman gerçekleştirdi.

Schumacher: 'Benim için hayal kırıcı bir sonuç'

Sıralama turlarında 18. olup ilk seansta elenen Toyota pilotu Ralf Schumacher, "Sonuç benim için hayal kırıcı oldu" dedi. İlk sıralama turlarında bazı problemler yaşadığını anlatan Schumacher, "Arka lastiklerimde kilitlenme oldu. Aracı istediğim gibi kullanamadım. Geçen yıl da bu yarışa gerilerde başlamış ama 7. sırada bitirmiştim. Bu pistte geçiş imkanları var ve bu nedenle her şey olabilir" diye konuştu.

Sıralama turlarında 6. olan BMW Sauber'in Alman pilotu Nick Heidfeld de, yarın kendilerini heyecan verici bir yarışın beklediğini söyledi. İstanbul Park'ın geçişlere uygun bir pist olduğunu ifade eden Heidfeld, "Ben bugün elde ettiğim dereceden memnunum. Özellikle son turum iyiydi. Yarın her şeyin çok daha güzel olacağına inanıyorum. Yarışı heyecanla bekliyorum" dedi.

Barrichello kaçırdığı pozisyona yanıyor

Honda pilotu Rubens Barrichello, Türkiye Grand Prix'i sıralama turlarında daha iyi bir sonucu kaçırdığı için hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Brezilya'lı pilot yarışa 14. sıradan başlayacak. Macaristan'da yaşanan bazı problemlerin çözüldüğü için sevindiğini söyleyen Rubens şöyle devam etti; "Güzel bir sıralama seansıydı. Aracı Jenson ile birlikte limitlerinde kullandık.İlk 10'a yakın olup, kaçırmak oldukça sinir bozucu. Macaristan'da yaşanan bazı sorunları giderdik. Yarınki yarışın neler getireceğini bekleyip göreceğiz. Ama kesinlikle zor ve sıcak bir yarış olacak."

Jenson Button, takım arkadaşının hemen gerisinde kendine yer buldu. İngiliz pilot; "Sıralamalardaki ilk 3 çıkışımız oldukça iyiydi. Son çıkışımda aracı biraz daha zorlamayı denedim fakat arkadan kayma yaşadım ve zaman kaybettim. Bu takımın gerçekten bulunduğu yer. Yarınki yarışta neler yapabileceğimizi göreceğiz." dedi.

Honda Button'ın aracındaki motoru değiştirdi

Jenson Button yarın yapılacak Türkiye Grand Prix'sine takımının aracındaki motoru değiştirmesi nedeniyle gridin en arkasında başlayacak. Britanyalı sürücü sıralama turlarının ikinci bölümünde motorundaki güç kaybından şikayet etmişti. Bunun üzerine Honda takımı motoru değiştirid. Bu değişiklik ile Button ceza alarak gridin en arkasına düştü. Button sıralamalarda 15. sırayı elde etmişti.

Alonso: 'Yarışı kazanabilirim'

Fernando Alonso, sıralamalarda ilk üç içinde yer alamamasına rağmen Türkiye Grand Prix'de zafer kazanabileceğine inanıyor. Alonso, "Önden başlamak ve sadece takım arkadaşımın değil, mümkünse herkesin önünden başlamak her zaman daha iyidir" dedi. İspanyol pilot, "Aradaki puan farkını kapatmam gerektiği doğru. Bu haldeyken, arkadan başlamak farkı azaltmak için mükemmel bir durum değil. Fakat puanlar bugün değil yarın öğleden sonra gelecek. Umarım yarın mücadeleyi herkesin önünde bitiririm" diye konuştu.

Alonso, "Dördüncü sıradan başladığınız bir yarışı kazanmanız imkansız değil. Herşey yarış hızına bağlı. Fakat kimse yarın kimin en güçlü olacağını bilemez" şeklinde konuştu.

Yarış stratejisi ve uzun mesafeli yarış hızına güvendiğini söyleyen Alonso, "Yarın hızımı iyileştirmeye çalışacağım" dedi.

Bu arada sıralamaların son seansına alışılmışın dışında daha sert lastikle çıkan Alonso, buna rağmen araç performansında bir kayıp yaşamadığını söyledi.

Alonso, "Belki seansın son zaman turu girişiminde biraz performans kaybetmiş olabilirim ancak bunun lastiklerden kaynaklandığını sanmıyorum" dedi.

Son zaman turunda istediği hızı yapamadığını kaydeden İspanyol pilot, önünde kısmen trafik olduğu için son turunda araçtan maksimum fayda sağlayamadığını belirtti.

Pistin kirli tarafından başlayacak olmasının kendisini çok fazla etkilemeyeceğini vurgulayan McLaren pilotu ayrıca, "Yanlış taraftan start almak her zaman daha zordur. Fakat umarım çok fazla fark yapmaz. Geçen sene veya önceki seneyi hatırlıyorum. Fisichella ikinci sıradan başladı ve herkesi geçti. Demekki kirli taraftan başlamak o kadar da kötü değil" dedi.

Basın toplantısı - Sıralamalar - Kimi Raikkonen

Raikkonen yarıştan umutlu - Kimi Raikkonen, pol pozisyonunu kaçırdığı sıralama turları sonrasında yaptığı açıklamada, yarın iyi bir sonuç alabileceği konusunda umutlu olduğunu ifade etti. Sıralamaların son zaman turunda hata yapan Ferrari pilotu yarınki yarışa üçüncü cepten başlayacak. Türkiye Grand Prix'ye şampiyona lideri Lewis Hamilton'ın 20 puan gerisinde başlayacak olan Fin pilot, "İlk iki zaman turu iyiydi. Ancak son turda, dokuzuncu virajda hata yaptım" dedi.

Raikkonen, "Son turda son virajda hata yaptım ancak iyi bir yarış hızımız var. Dolayısıyla yarınki mücadeleden umutluyum" diye konuştu.

Fin pilot, "Virajlar yavaş ancak yavaş virajlarda, hızlı geçilen virajlardan daha çok zaman kaybediyorsunuz" dedi.

Raikkonen ayrıca, virajların pilotlar için yanıltıcı olduğunu belirterek, "Kolayca tur zamanınızı mahvedebilirsiniz. Yarın için iyi bir pozisyondayız. Neler olacak göreceğiz" dedi.

Sıralama performansı Kovalainen'i cesaretlendirdi

Heikki Kovalainen, Renault'un sıralamalarda gösterdiği performansın cesaret verici olduğunu ifade etti. Macaristan'da son seansı az bir farkla kaçıran Fin pilot bugün takım arkadaşı Giancarlo Fisichella'dan daha iyi bir zamanla yedinci cebin sahibi oldu. Art arda dördüncü kez sıralamalarda takım arkadaşından daha iyi dereceler yapan Renault çaylağı, sıralama performansının ardından yarış için umutlu olduğunu söyledi.

Kovalainen, "Macaristan'da ilk 10'a girmekte başarısız olduktan sonra bugün iyi bir derece yapmam gerekiyordu. Budapeşte'de karşılaştığımız problemleri çözmek için yoğun çaba sarfetmiştik. Çok dikkatli bir şekilde çalıştık ve bunun karşılığını da aldık. Çünkü gerçekten normal hızımızın gerisindeydik" dedi.

Takımın son 2-3 gündür aracın geliştirilmesi için yoğun çaba harcadığını kaydeden Kovalainen, "Perşembe gününden bu yana gösterdikleri gayretlerden dolayı mühendislerime ve tüm mekanikerlere teşekkür etmek istiyorum. Aracın dengesi iyiydi. Her iki lastikle de iyi bir performans seviyesi yakaladık" şeklinde konuştu.

Kovalainen, "Açıkçası hala zirve mücadelesi veren takımlara çok uzağız. Ancak eğer bu şekilde çalışmaya devam edersek biz de onların arasına katılırız" dedi.

Aracın dengesinde problem yaşayan Fisichella ise buna rağmen günü ilk 10 içinde kapadı.

İtalyan sürücü, "Benim için başarılı bir seans olmadı. Aracın dengesiyle boğuşmak durumunda kaldım. Ayrıca çok fazla rüzgar vardı. Araç turun birçok bölümünde understeer'e girdi. Rekabet açısından her zaman ki gibi ilk üç takımın gerisindeyiz" dedi.

Fisichella, "Yarın aşırı sıcak bir hava olacak. Zor bir yarış bekliyorum. Hedefimiz mümkün olduğunca çok puan alabilmek" diye konuştu.

Rosberg 7'nci cebi kaçırdığı için üzgün

Nico Rosberg yedinci olamadığı için üzüldüğünü ancak sıralamalar öncesinde de çok güçlü olmayı beklemediğini söyledi. Serbest antreman turlarında yüksek bir form grafiği sergileyen Williams pilotu, yarınki yarışa sıralamalarda 0.010 saniye gerisinde kaldığı Renault sürücüsü Heikki Kovalainen'in ardından sekizinci cepten başlayacak.

Rosberg, "Perşembe günü bana sorsaydınız, size burada rekabetçi olabileceğimden emin olmadığımı söyleyebilirdim. Bugün ise bu görüşüm değişti. O yüzden çok az bir farkla yedinci olamadığım için biraz hayal kırıklığına uğradım. Ancak açıkçası daha önce bu kadarını da beklemiyordum" şeklinde konuştu.

Alman sürücü, "İki ve üçüncü seanslarda Kovalainen ile aramdaki zaman farkı birbirine çok yakındı. Yedinci cebe yerleşmem mümkün olabilirdi. Önümüzdeki ilk altı araç, kağıt üzerinde, yakalanamayacak kadar hızlı araçlar. Fakat sonuçta sekizincilik de kötü bir pozisyon değil. Yarış için bize iyi bir şans veriyor" dedi.

Takım arkadaşı Alex Wurz ise günü 16'ncı sırada tamamladı. Wurz, "İlk seans iyi gitti. Araç harikaydı. Ancak ikinci seansta aracın dengesiyle boğuşmak zorunda kaldım. Bunu önemsememeye çalıştım ancak birkaç küçük hata da yaptım. Sonuç olarak üzgünüm" diye konuştu. Wurz ayrıca, "Ancak yarın neler getirir göreceğiz" dedi.

'Bugünü uzun süre unutmayacağım'

Anthony Davidson, Formula 1'de kariyerinin en iyi performansını gösterdiği bugünkü sıralama turlarını uzun bir süre unutmayacağını söyledi. Super Aguri pilotu, bir ara sekizinci sıraya yerleştiği sıralamaların ikinci seansında 11'nci cepte kalarak bugüne kadarki en iyi sıralama pozisyonunu elde etti.

Davidson, "Güne iyi başladı. Sabahki serbest antremanların ardından ikinci seansa çıkabilmek için oldukça rekabetçi görünüyorduk. Seans öncesinde, bunu başarıp başaramayacağımız konusunda biraz şüpheliydim. Fakat herkes çok sıkı çalıştı, işini çok iyi yaptı. Son seansa bile kalabilirdim" dedi.

İngiliz sürücü, "Gerçekten harika bir gün oldu. Uzun süre bu turu unutmayacağım" şeklinde konuştu.

Takuma Sato ise takım arkadaşının aksine günü hayal kırıklığı ile kapadı. Yarın 19'ncu cepten start alacak olan Japon sürücü, "Serbest antremanlar sırasında aracın dengesinden memnundum. Araç da iyi gidiyordu. Fakat sıralamalarda, aracın dengesi yine iyi olmasına rağmen istediğim hıza ulaşamadım. Aracın yol tutuşu iyi değildi. Neler olduğu gerçekten anlaması güç" dedi.

Alıntıdır.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> Spor Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Erenet Forum

En Güzel 3D Oyunlar 3doyunlar.net Sitesinde | Ana Sayfa | Forum | Arama | Üyeler |

Bilgi Dağarcığı: Günışığından daha fazla yararlanmak için saat uygulamasını Benjamin Franklin başlatmıştır.

Günlük BurçlarGünün SözüOyun HileleriPosta KodlarıReklamİletişimKullanım Koşullarıİstatistik

Erenet.NET'in içerik kod yazılımının bir kısmı PHP sitesine aittir. Design: Erenet.info
(IP) Copyright © 2005 by Erenet.NET

Sitemiz en iyi Firefox tarayıcı ile 1024x768 çözünürlükte görüntülenir

Animasyon filmlerimizi beğendiyseniz çizgi film izle sitemizden birbirinden eğlenceli çizgi filmleri seyredebilirsiniz.
3 boyutlu oyunlar yayınlayan unity 3d oyunlar sitesi ile 3 boyutlu oyun oynayabilirsiniz.
Bilgisayar oyunları için oyun hileleri arıyorsanız gamend.net'i ziyaret ediniz.

Bu sayfanın uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.
E-Posta

Tanıtımı Kapat X

Reklamı Göster