Erenet.NET içerik; animasyon, oyun, telefon şakaları, çizgi film, komik yazılar
Erenet Erenet Erenet
Erenet 3 Boyutlu Oyunlar Erenet
Erenet Erenet Erenet
Erenet Erenet Erenet Erenet
Erenet Ana Sayfa Erenet Flash Animasyonlar Erenet Flash Oyunlar Erenet Çizgi Filmler Erenet Fıkralar Erenet Komik Resimler Erenet Komik Filmler
Erenetoyun
Erenet.NET - Flash animasyonlar, telefon şakaları, çizgi film ve flash oyunlar ile hizmet veriyor.
29 Nisan 2024, Pazartesi 13:43:45
  Giriş Yap veya Üye Ol (Ücretsiz)
  Mesaj Panosu   |  Arama   |  Üye Listesi   |  SSS   |  Profil   |  Özel Mesajlar   |  Giriş 

Düş Sokağı Sakinleri

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> Müzik Dünyası
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Slash
Erenet Upload Team

Üye No: 31575
Nereden: Evinden

MesajTarih: Pzr Nis 15, 2007 1:17 pm    Mesaj konusu: Düş Sokağı Sakinleri Alıntıyla Cevap Ver

4 Mart 1965'te Bakırköy'de dünyaya geldi düşlerimizin tutsak kahramanı...
Müzikal anlamda 1993 yılında Düş Sokağı Sakinleri grubunu Murat Yılmazyıldırım ile birlikte kurarak profosyenellige adım attı.
Futbolcu olacaktım, sakatlanınca istanbul Üniversitesi Fen Fakültesine girdim. Hocalarımın saçını kes ısrarına dayanamayıp müzisyen oldum...
1965'ten beri yaşadıklarımı ve yaşayacaklarımı Düş Sokağı Sakinleriyle paylaşmaktayım. En güzel bestem kızım Zeynep
Ada'dır; ben güzel olan her şeyi severim, çünkü Rabbimi bana hatırlatır !..
Murat Çelik
Düş Sokağı Sakinleri Albümleri:
Düş Sokağı 1993 - Eylül (Piccatura)
Yaşadıkça 1997 - Şubat (EMI)
Üç 1999 - Kasım (EMI)

Solo Çalışmaları:
Su Düşleri - 1999 (Piccatura)
Seyyah - 2002, (Piccatura)

Kitap: Murat Çelik "GÜLZİYA","AŞKINELİF HALİ"

MURAT YILMAZYILDIRIM

Düşsel bir dünyanın kapısından içeri girdiğimde 9.5.1964 tarihini gösteriyordu zaman. Ve dünya üzerindeki yolculuğum beni sevinçleri ve hüzünleri birbirine karışmış bu coğrafyada müzik denen sadık dostumla tanıştırdı.
Beni çoğunuz Düş Sokağı Sakinleri'nden tanır. Kiminizde solo olarak yaptığım albümlerden.
Sırasıyla şimdiye kadar çıkan albümler:

Düş Sokağı Sakinleri:
Düş Sokağı 1993 - Eylül (Piccatura)
Yaşadıkça 1997 - Şubat (EMI) -
Üç 1999 - Kasım (EMI)

Solo albümler :
Aşk-ı Alem -1996 (Naz) (Bu albüm henüz çıkmadı.)
Yelkenin Gözyaşları - 1998 Ocak, Ada
Kırık Yelken - 2000, Ada
Cennet - Şubat, EMI Kent - 2002
Büyü - Ekim, EMI Kent - 2003
Kara Aşka Beyaz Göndermeler - Ağustos, EMI Kent 2004
Gözyaşi Ağacı Seni Çağırıyor - 2005

Birde henüz basıma girmeyen, yurtdışı için otantik tarzda hazırladığım 8'li albüm serim var.
Ayrıca Kent Ozanları adı altında çıkarılan karma albüme çeşitli sanatçılarla birlikte ben de kendime aitolan bir parçayla konuk oldum.
Okullu yıllarım beni Beyazıt İlkokulundan Bakırköy Yavuz evler İlkokuluna, oradan Bakırköy Şekerevler Ortaokuluna oradan da Bakırköy Lisesine en son olarak da Kadıköy Devlet Konservatuarı Kontrbas Bölümüne kadar sürükledi. Kafamın içinde beni düşsel bir zamanın sürrealist uzantıları arasına katıp duran düşünceler denizinde yüzüyor olmam, en sonokuduğum okulu bana yarıda bıraktırdı. Ben de böylece alaylılar arasına katılmış oldum.
İlk olarak 1981 yılında klasik gitarla akademik anlamda tanışma fırsatı buldum. Ve sonrası kendimi onunla keşfetme yollarıyla geçti. Bu yollar üzerinde farklı enstrümanlarla haşır neşir olmak, duyumlar ve onları albümlerinde kullanma şansı yaratmak bakımından çok yararlı oldu. Beni kendimle tanıştırdı.
Düşler bedenime giydirdiğim en güzel giysim oldu. Onu istediğim gibi nakışladım. Ortaya çıkardığım sözcüklerin ve melodilerin bedeniyle sevişmeyi olgunlaşma sürecindeki en tatlı meyve gibi gördüm...
Ayrıca 2003 Yılında "Serbest Vezin Sembolik Şizofreni" isimli Roman kitabi yayınladı...

.....rockman
 Başa Dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
riX
Emekli Samuray
Emekli Samuray

Üye No: 3
Nereden: Uji

MesajTarih: Pts Nis 23, 2007 10:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben cok severim Düş s. s. 'ni sade gülüş sagol
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> Müzik Dünyası Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Erenet Forum

En Güzel 3D Oyunlar 3doyunlar.net Sitesinde | Ana Sayfa | Forum | Arama | Üyeler |

Bilgi Dağarcığı: Tarantulalar iki buçuk yıl yiyeceksiz yasayabilirler.

Günlük BurçlarGünün SözüOyun HileleriPosta KodlarıReklamİletişimKullanım Koşullarıİstatistik

Erenet.NET'in içerik kod yazılımının bir kısmı PHP sitesine aittir. Design: Erenet.info
(IP) Copyright © 2005 by Erenet.NET

Sitemiz en iyi Firefox tarayıcı ile 1024x768 çözünürlükte görüntülenir

Animasyon filmlerimizi beğendiyseniz çizgi film izle sitemizden birbirinden eğlenceli çizgi filmleri seyredebilirsiniz.
3 boyutlu oyunlar yayınlayan unity 3d oyunlar sitesi ile 3 boyutlu oyun oynayabilirsiniz.
Bilgisayar oyunları için oyun hileleri arıyorsanız gamend.net'i ziyaret ediniz.

Bu sayfanın uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.
E-Posta

Tanıtımı Kapat X

Reklamı Göster