Erenet.NET içerik; animasyon, oyun, telefon şakaları, çizgi film, komik yazılar
Erenet Erenet Erenet
Erenet Çizgi film izleyin Erenet
Erenet Erenet Erenet
Erenet Erenet Erenet Erenet
Erenet Ana Sayfa Erenet Flash Animasyonlar Erenet Flash Oyunlar Erenet Çizgi Filmler Erenet Fıkralar Erenet Komik Resimler Erenet Komik Filmler
Erenetoyun
Erenet.NET - Flash animasyonlar, telefon şakaları, çizgi film ve flash oyunlar ile hizmet veriyor.
2 Haziran 2024, Pazar 12:08:39
  Giriş Yap veya Üye Ol (Ücretsiz)
  Mesaj Panosu   |  Arama   |  Üye Listesi   |  SSS   |  Profil   |  Özel Mesajlar   |  Giriş 

Yardım edin Lütfenn
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> Erenet Genel Forum
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
maverick41
Erenet Upload Team

Üye No: 48118

MesajTarih: Pzr Hzr 03, 2007 6:58 pm    Mesaj konusu: Yardım edin Lütfenn Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar bana yardım edeceğinizi umuyorum
Dün nette dolaştıktan sonra kullandığım antivirüs programı nod32 netten gelen bir truva atının olduğunu söyledi tarama ve temizleme yaptım önce o dosyayı karantinaya aldı sonrada ben açmadan o dosyayı sildim daha sonra girdiğim bazı forum sitelerinden program files'a ve windows klasörüne bu sitelere ait kısa yollar fln geldi ve sildikten sonra da google.com olan açılış sayfam değişti ve internet/özellikler/giriş sayfasını değiştir bölümünü kullanamadım aktif değildi daha sonra küçük bir programla bunu hallettim ancak bu arada başlat menüsündeki ara/dosya ya da klasör seçeneğine girince "Benzerlik Arama'yı çalıştırmak için gerekli dosya bulunamıyor. Kurulumu çalıştırmanız gerekebilir" diyor tamam deyince isimsiz boş bir dosya açıyor virüs taraması da yaptım ancak temiz dedi
Biraz uzun oldu farkındayım ancak bana yardım ederseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
rosso_relativo
Kıdemli - Bişitör
Kıdemli - Bişitör

Üye No: 1366

MesajTarih: Pzr Hzr 03, 2007 7:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:
giriş sayfasını değiştir bölümünü kullanamadım aktif değildi

Rolling Eyes sen programla hallettim demişsin ama ben şu yolu biliyorum Razz

Başlat / Çalıştır / Regedit /HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel

Dizinini takip ederek gidin Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seçin “1″ olan değeri “0″ olarak değiştirin.

diğer sorunun hakkında ErsaT yardımcı olur sanırım Mr. Green Wink

Başa Dön
Admin
Designer

Üye No: 2
Nereden: Erenet

MesajTarih: Pzr Hzr 03, 2007 7:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

rosso_relativo demiş ki:
diğer sorunun hakkında ErsaT yardımcı olur sanırım Mr. Green Wink

Zor soru bana kaldı Mr. Green

Alıntı:
bu arada başlat menüsündeki ara/dosya ya da klasör seçeneğine girince "Benzerlik Arama'yı çalıştırmak için gerekli dosya bulunamıyor. Kurulumu çalıştırmanız gerekebilir" diyor tamam deyince isimsiz boş bir dosya açıyor virüs taraması da yaptım ancak temiz dedi

Başlat > dediğimiz zaman listelenen bütün girişlerdemi çıkıyor bu yoksa sadece 'Ara' seçeneğinde mi?
Birde şununla tarat istersen;
Spybot - Search & Destroy
http://downloads.pcworld.com/pub/new/privacy___security/anti_spyware_tools/spybotsd14.exe

Kişisel Not: Internet için Firefox kullanın. Bu tür sorunlara engel olabiliyor.
maverick41
Erenet Upload Team

MesajTarih: Pzr Hzr 03, 2007 10:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ErsaT abi ve rosso teşekkür ediyorum başlatta sadece ara seçeneğinde problem var diğer seçenekler çalışıyor dediğin programı indirdim ancak nasıl çalıştıracağımı da söylersen çok sevinirim Bu arada firefox kullanıyorum erenet sağolsun Wink
Admin
Designer

MesajTarih: Pzr Hzr 03, 2007 10:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Programı aç > Üst bölümden 'Language' butonuna tıkla en altlarda 'Türkçe' yi bulup seç.
Program Türkçe oldu.

Gelen pencereden 'Güncelleştirmeleri ara' butonuna tıkla, güncelleme paketlerini bulacak gelen seçeneklerdeki kutuları seçip üstten 'Güncellemeleri yükle' butonuna tıkla.
Güncelleştirmeler yüklenecek. (Tek tek)

Sonrasında Sol simgeli blokdan en üstteki 'Bul & Yoket' butonuna tıkla.
Scan işlemi başlayacak. Sonunda birşeyler bulursa üstten 'Hataları Düzelt' butonuna tıkla ve hataları düzelt.

Sonrasında sistemi Restart et.

##
Sadece ara bölümünde dosya bulunamadı diye hata veriyorsa büyük ihtimal şöyle oldu, virüs sisteme girdikten sonra sen tarama yaptırdın ve virüslü dosyayı sildin. Ara butonunun yoluda virüslü dosya olduğu için silindi ve şuan hedef bulamıyor.

İlk etapta şunu yap;
Başlat > Çalıştır > Regedit yazıp tamam de.
F3 tuşla ve şunu yaz;
Search Assistant sağda ki pencerede Actor yazısına iki kez tıkla gelen penceredeki adres yerine şunu yaz;
c:\windows\srchasst\chars\rover.acs
Sorun düzelmesi lazım. Düzelmezse tekrar yaz.
##

Firefox Tarayıcıda giriş site ismini nasıl kitlemişler anlamadım. Internet explorer de yapılıyor ama Firefox tarayıcıda duymamıştım ne bu ya
maverick41
Erenet Upload Team

MesajTarih: Pzr Hzr 03, 2007 11:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yönergelerini takip ettim ancak search assistant yazdıktan sonra 2 tane actor var bende biri ActorBvr.ActorBvr öbürü de ActorBvr.ActorBvr.1 ikisine de çift tıklayınca başka dosyalar çıkıyor onlara da tıklayınca dize düzenle diyor senin kastettiğin o mu acaba bir de bazen 2 virüs programını beraber kullanınca ikisi çakışıyor ve güvenlıik açığı ortaya çıkabiliyor bunda öyle bir şey olur mu
Admin
Designer

MesajTarih: Pzr Hzr 03, 2007 11:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

O bölümün ekran görüntüsünü ekleyebilirmisin.
maverick41
Erenet Upload Team

MesajTarih: Pts Hzr 04, 2007 2:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

resim nasıl eklenir mesaja bilmiyorum ben
Admin
Designer

MesajTarih: Pts Hzr 04, 2007 3:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

maverick41 demiş ki:
resim nasıl eklenir mesaja bilmiyorum ben

Klavye üzerinde en üst sağ tarafta 'Print Screen' tuşu vardır. Ekran görüntüsü almak istediğin anda bu tuşa bas.

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Paint | Aç
Ctrl + V
Ctrl + S

Sonrasında;
http://www.erenet.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=10908#10908
#Bitti
maverick41
Erenet Upload Team

MesajTarih: Pts Hzr 04, 2007 4:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

saolasın ama biliyorum ben masaüstü görüntüsünü painte aktarmayı erenet de bi mesaja nasıl resim eklenir onu bilmiyordum öğrenmiş oldum sayende

Resim
Resim
Resim
Admin
Designer

MesajTarih: Pts Hzr 04, 2007 5:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Resim
maverick41
Erenet Upload Team

MesajTarih: Pts Hzr 04, 2007 7:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ErsaT abi hepsini eksiksiz yaptım sorun düzelmedi defalarca tekrar denedim arayı çalıştırdığım zaman yine "Benzerlik Arama'yı çalıştırmak için gerekli dosya bulunamıyor. Kurulumu çalıştırmanız gerekebilir" diyor ve Actor yazısının yanına arayı çalıştırdıktan sonra benim yazdığım c:\windows\srchasst\chars\rover.acs yazısı gidip C:\WINDOWS\msagent\chars\merlin.acs yazısı geliyor niye bir türlü anlayamadım
Admin
Designer

MesajTarih: Pts Hzr 04, 2007 10:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arama sayfasının çalıştığı yerdeki dosya yerinde yok bu yüzden yapıyor bunu. Yerini bilsek başka pc den veya buradan gönderip yerine ekleyebilirdin ve çalışırdı. Fakat yerini bilemiyorum. Bu üstteki yer diye tahmin ediyorum ama değil sanırım.

Arama bölümünün dosyasının adresi lazım bunu araştırman gerek sanırım. Ben sonuç elde edemedim. Üzgünüm.
gokdere66
Erenet Bagımlısı
Erenet Bagımlısı

Üye No: 36619
Nereden: Tr_Sakarya

MesajTarih: Sal Hzr 05, 2007 12:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Başlangıç sayfası kilitlendiğinde bu program işinize yarayabilir. Wink

BUYRUN
Intel
Erenet Müdavimi
Erenet Müdavimi

Üye No: 19716

MesajTarih: Sal Hzr 05, 2007 2:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arama Benim Bulduğuma Göre
Windows Gezginine "search-ms:" Yazınca Çıkıyo.

Antivirüs Programının Günlüğünü Aç(Log Dosyasını)Sildiğin Dosyanın Adresini Alıp Buraya Ekleyebilirsen Sana Yardım Edebilirim Sanırım Wink
 Başa Dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Erenet.NET Forum Ana Sayfası -> Erenet Genel Forum Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Erenet Forum

En Güzel 3D Oyunlar 3doyunlar.net Sitesinde | Ana Sayfa | Forum | Arama | Üyeler |

Bilgi Dağarcığı: Kutup ayıları solaktır.

Günlük BurçlarGünün SözüOyun HileleriPosta KodlarıReklamİletişimKullanım Koşullarıİstatistik

Erenet.NET'in içerik kod yazılımının bir kısmı PHP sitesine aittir. Design: Erenet.info
(IP) Copyright © 2005 by Erenet.NET

Sitemiz en iyi Firefox tarayıcı ile 1024x768 çözünürlükte görüntülenir

Animasyon filmlerimizi beğendiyseniz çizgi film izle sitemizden birbirinden eğlenceli çizgi filmleri seyredebilirsiniz.
3 boyutlu oyunlar yayınlayan unity 3d oyunlar sitesi ile 3 boyutlu oyun oynayabilirsiniz.
Bilgisayar oyunları için oyun hileleri arıyorsanız gamend.net'i ziyaret ediniz.

Bu sayfanın uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.
E-Posta

Tanıtımı Kapat X

Reklamı Göster